Тренто отстъпи на Лубе, Казийски ще се надява на бронз от Световното клубно

матей казийски отново стана капитан тренто
Снимка: ВК Тренто
11:40, 11.12.2021

Тренто загуби от Лубе с 2:3 гейма в полуфинален мач от Световното клубно първенство по волейбол. Родният състезател Матей Казийски се отчете с 14 точки при загубата на тима си в Бетим (Бразилия).

В първия гейм символичните домакини изградиха комфортна преднина, която поддържаха за крайното 25:20. Тренто веднага възстанови равенството с 25:22 във втората част. Третата част бе изключително оспорвана, като равенството се запази до резултат 22:22, но в крайна сметка символичните гости стигнаха до пълен обрат след 25:23.

В четвъртата част възпитаниците на Анжело Лорензети записаха серия от 4 поредни точки и поведоха с 16:14. Последва серия за играчите на Джанлоренцо Бленгини от 6 безответни пункта, която наклони везните в тяхна полза за крайното 25:20 и така се стигна до тайбрек. В него Тренто изгради преднина от 4 точки при резултат 9:5, но допусна обрат и загуби с 21:19.

Марлон Янт бе най-резултатен с 27 точки.

В сблъсъка за бронза Тренто ще срещне Фунвик, който загуби от Сада Крузейро с 1:3 Двубоят е в събота (11 декември) от 22.00 часа.