ПАОК ще обжалва решението пред Апелативната комисия.
Дисциплинарната комисия на Гръцката футболна федерация наказа старши треньора на българския национал Кирил Десподов в ПАОК Разван Луческу за четири месеца за опит да се сбие с фенове на АЕК, съобщават от клуба.
След мача между АЕК и ПАОК (1:0) от четвъртфиналите за Купата на Гърция трима фенове на домакините се приближиха до автобуса на гостите и започнаха да провокират представителите на съперника, показвайки фланелката на отбора си от преди шест години. Тогава АЕК стана национален шампион, изпреварвайки ПАОК с 6 точки. Луческу и членовете на неговия щаб слязоха от автобуса и се опитаха да се сбият с привържениците на противника, а в ситуацията се намесиха полицаи и я овладяха.
Освен Луческу, четирима негови помощници бяха дисквалифицирани за четири месеца. Всеки от тях беше глобен с 15 хиляди евро, ПАОК ще трябва да плати 30 хиляди евро.
"Проявявайки пристрастност, дисциплинарната комисия се опитва да унищожи ПАОК, като наказа най-добрия треньор в лигата да не води отбора в мачове почти до края на сезона", се казва в позиция на тима.
ПАОК ще обжалва решението пред Апелативната комисия.
Луческу ще бъде край тъчлинията и в съблекалнята за мачовете от европейските клубни турнири, а завръщането му за мачове от Гърция ще се случи чак в края на април.
Започва проверка по случая със скачащите деца от 13-метров мост над Струма
Бургас и София продължават надпреварата за град домакин на "Евровизия 2027"
Делото на Люпчо Георгиевски в Битоля ще бъде разгледано от Съда по правата на човека в Страсбург