Триумф след драма! Младите волейболисти на финал на Световното

триумф драма младите волейболисти финал световното
Снимка: FIVB
16:44, 01.09.2021
5191
Чете се за: 01:47 мин.

Българският национален отбор по волейбол за юноши до 19 години постигна изключителен успех, след като се класира за финала на Световното първенство в Иран.

Състезателите на треньора Мартин Стоев победиха връстниците си от Русия в драматичен полуфинален сблъсък с 3:2 (14:25, 25:21, 25:20, 20:25, 15:13) гейма.

Волейболистите на България стигнаха до битката за златото, след като в пореден двубой демонстрираха невероятен победен дух. В рамките на този шампионат, нашият тим за втори път срещна Русия. След загубата с 1:3 гейма в груповата фаза, днес "лъвчетата" взеха реванш.

Сблъсъкът за трофея е утре, 2 септември, от 17.30 часа.

С класирането си за финала тимът ни подобри върховото до този момент постижение в тази възраст - от 1989 г., когато отборът ни спечели бронзовото отличие - отново в Иран.

Волейболистите ни ще се изправят в битката за златото срещу Полша, който победи Иран с 3:1 гейма. Финалът е утре, 2 септември, от 17.30 часа.

Освен психологически, момчетата на Мартин Стоев показаха и много добра физическа подготовка, след като изиграха втори петгеймов мач в рамките на 24 часа. Вчера нашият отбор надделя над актуалния европейски шампион Италия.

Най-резултатен за успеха бе Георги Татаров с 23 точки, а Александър Николов записа 17.

Това беше първото поражение в турнира в Техеран за Русия.