Трудна победа за Аржентина срещу Узбекистан на старта на световното за младежи до 20 години (ВИДЕО)

Световното първенство може да наблюдавате по БНТ 3!

трудна победа аржентина узбекистан старта световното първенство младежи години
07:41, 21.05.2023

Аржентина започна с победа участието си на световното първенство за младежи до 20 години.

“Албиселесте” спечелиха срещу тима на Узбекистан с 2:1. Успехът не дойде по най-лесния начин за “гаучосите”. Узбекистан успя да открие резултата в 23-ата минута от Махмуд Махмаджонов, но тази радост не продължи прекалено дълго и в 27-ата минута Алехо Велиз съумя да изравни. Победното попадение падна преди почивката, като в негов автор се превърна младата надежда на италианския Интер.

В другия мач от група Група А Гватемала загуби от Нова Зеландия с 0:1. Единственото попадение в мача дойде в 80-ата минута и негов автор бе Норман Гарбет.

Отборът на САЩ стартира с драматична победа срещу Еквадор с 1:0 в група Б. Единственият гол отбеляза 19-годишният Йонатан Гомес в добавеното време на срещата.

В другия мач от група Б, младежите на Словакия разгромиха тима на Фиджи с 4:0. Попаденията отбелязаха Адам Гази в 18-ата минута, Мате Шолгай в 25-ата минута, Артур Гайдош в 70-ата минута и Тимоти Ямбор в 79-ата минута.

На шампионата участват 24 отбора в 6 групи и за следващата фаза ще се класират първите два отбора във всяка група, заедно с най-добрите 4 отбора, заели третото място.

39 нови ковид случая за последното денонощие
Весела Димитрова: Положихме много труд, много съм щастлива с европейската титла на ансамбъла