Разбира се, че съм доволна, тъй като ние за това европейско първенство не тръгнахме от най-изгодната позиция. Ние не бяхме в никакъв случай фаворити, пропуснахме една-две Световни купи, с не до там оптимално класиране. Така че наистина сме страшно щастливи и аз, и Михаела, и Ясена. Много се радвахме. Това беше доста чакан момент и наистина много тежко, много тежко състезание, много тежка подготовка, много чакан медал. Това каза старши треньорът на ансамбъла ни жени Весела Димитрова пред БНТ в Баку.
Изключително доволни бяха и помощничките на Димитрова Михаела Маевска и Ясена Стойнева.
"В тази зала се чувствам като вкъщи, познавам я толкова добре и затова се чувствам много спокойно. Естествено не винаги е било перфектно представянето ни тук, но смятам, че тази европейска титла допълва нашата колекция с Весела, защото ние вече имаме абсолютно всичко, което можеше да се вземе. Така че сме много щастливи", каза Маевска.
"За мен първо е огромна чест, че бях поканена изобщо да работя в техния колектив и е голям опит, който аз трупам зад гърба си. Смятам, че много добре се сплотихме като екип и си помагаме, разбираме се и се доверяваме една на друга", добави Стойнева.

Последвайте нашия канал "Спорт по БНТ" във Viber
Последвайте ни и във Фейсбук, за да сте винаги в час с последните спортни новини
Намерете БНТ в социалните мрежи: Instagram, Facebook, LinkedIn, TikTok
Една титла и общо пет медала за България от Световната купа по художествена гимнастика в София
Последно място за ансамбъла ни във финала на 3 обръча и 2 чифта бухалки в София
Световна купа по художествена гимнастика в София - Ева Брезалиева и Стилияна Николова (ГАЛЕРИЯ)
Ансамбълът на България остана на крачка от отличията на Световната купа в София
Обвинения към градския прокурор на София, че е пътувала в една кола с Петьо Петров - Еврото
Оставиха в ареста 22-годишния Християн Симеонов, обвинен в опит за убийство на полицай и баща му