Властите в Ню Йорк ще задължат учителите и персонала в обществените училища да се ваксинират срещу COVID-19.
Това обяви кметът на мегаполиса Бил де Блазио.
Ню Йорк е американският град с най-много обществени училища. До 27 септември работещите в учебните заведения трябва да имат поставена поне една доза от одобрените препарати.
Решението на нюйоркските власти идва часове, след като американският регулатор за лекарствата одобри употребата на ваксината на Пфайзер. Досега препаратът беше сертифициран за използване при спешни ситуации.
Част от американските военни самолети отлетяха от столичното летище, останалите – до дни
Техническа грешка увеличи заплатите на шефовете на енергийни регулатори с до 2000 евро