Удинезе удължи серията на Наполи на четири мача без победа в Серия А

"Неаполитанците" контролираха двубоя, но допуснаха изравнителен гол в добавеното време на второто полувреме.

от Константин Джаркин
23:45, 06.05.2024
Чете се за: 02:05 мин.
удинезе удължи серията наполи четири мача без победа серия

Удинезе зарадва собствената си публика с гол за 1:1 във втората минута на добавеното време на второто полувреме срещу Наполи в последния мач от 35-ия кръг на Серия А. Така "неаполитанците" вече имат четири поредни мача без победа в първенството.

През първото полувреме Наполи владееше голяма част от притежанието на топката, но нито един от двата отбора успя да отправи точен изстрел на "Стадио Фрули".

Веднага след почивката обаче миналогодишните шампиони в Серия А се възползваха от грешка на един от тримата централни защитници на домакините Жоао Ферейра, което доведе до първия точен изстрел, отправен от Йенс Каюсте, а пет минути по-късно Виктор Осимен откри резултата след центриране на Матео Политано.

В 60-та минута и "Малките зебри" се отчетоха с първи точен удар от резервата Кийнън Дейвис.

Нигерийската звезда на "неаполитанците" си помисли, че е удвоил резултата в полза на своя тим в 80-та минута, но след преразглеждане на ВАР, голът му бе отменен.

Друг нигериец обаче открадна светлината на прожекторите в добавеното време на второто полувреме. Томас Кристенсен свали топката с глава в наказателното поле на резервата Айзък Съксес, който се възползва от шанса си и оформи крайното 1:1.

Наполи се намира на осмото място с актив от 51 точки, на пет от седмата позиция, даваща право на участие за Лигата на Конференциите догодина, заемана от Лацио. За миналогодишните шампиони предстои домакинство на сензацията този сезон Болоня.

Удинезе продължава битката си за оцеляване в следващия кръг при гостуването на Лече. "Малките зебри" са 18-ти с 30 пункта.