Уест Хям победи Арсенал насред "Емиратс" и го спря за първото място във Висшата лига

00:14, 29.12.2023
Чете се за: 02:22 мин.
уест хям удари арснеал насред емиратс спря първото висшата лига

Отборът на Уест Хям постигна третата си последователна победа в английската Висша лига, след като в среща от 19-ия кръг надигра като гост Арсенал в лондонско дерби с 2:0.

На "Емиратс" "чуковете" показаха завидна ефективност в предни позиции, тъй като отправиха само три точни изстрела, от които два се превърнаха в гол, а последният бе спасена дузпа от стража на домакините Давид Рая. 11-метровият наказателен удар обаче на практика бе последното действие в мача, така че той нямаше почти никакво отношение върху случилото се на терена.

Иначе двубоят започна отлично за момчетата на Дейвид Мойс, които в 13-ата минута се възползваха от лоша работа от страна на отбраната на "артилеристите" и откриха резултата чрез Томаш Соучек.

Десет минути след началото на второто полувреме гостите съумяха и да удвоят аванса си, а този път точен за тях беше Константинос Мавропанос, който засече с глава центриране от ъглов удар на Джеймс Уорд-Праус.

В същото време играчите на Микел Артета имаха кошмарна вечер в атака, където те създадоха 30 възможности за гол, но не успяха да материализират нито една от тях и така допуснаха първа загуба от дома през този сезон.

Поражението попречи на Арсенал да оглави отново подреждането във Висшата лига, като тимът ще посрещне Нова година на 2 точки зад лидера Ливърпул.

За Уест Хям пък успехът означава, че отборът събира 33 пункта и се връща отново на 6-ото място в класирането.