Уилям Чолов и Рами Киуан също стартираха с победи на Купа "Странджа"

17:41, 22.02.2023
Чете се за: 01:55 мин.
уилям чолов рами киуан също стартираха победи купа странджа
Снимка: startphoto.bg

Българските представители в категория до 75 кг Уилям Чолов и Рами Киуан започнаха с победи участието си на 74-0то издание на най-стария боксов турнир в Европа - Купа "Странджа".

В първата си среща Чолов надделя с 4:1 (29:26, 28:27, 28:27, 29:26, 27:28) съдийски гласа над арменеца Вахтанг Харутюнян.

Европейският ни шампиона за младежи до 19 години от Будва 2021 започна двубоя много мотивирано и спечели убедително първия рунд, а във втория и третия удържа на атаките на Харутюнян, за да се поздрави с крайния успех и да се класира за четвъртфиналите.

Място сред най-добрите осем заслужи и другият ни състезател при 75-килограмовите Рами Киуан, който пък надви с 4:1 (30:27, 27:30, 30:27, 30:27, 30:27) съдийски гласа индиеца Сумит.

Бронзовият медалист от последното издание на "Купа Странджа" Киуан диктуваше напълно случващото се на ринга и заслужено продължава към следващата фаза, където го очаква мач срещу сърбина Алмир Мемич.

За съжаление, в категория над 92 кг натурализираният кубинец Йордан Морехон отстъпи в първата си битка на азера Махамад Абдулайев с 2:3 (29:28, 29:28, 28:29, 28:29, 28:29) съдийски гласа.

Ключов за загубата на Морехон се оказа последният рунд, в който нашият представител бе по-пасивният от двамата боксьори и в крайна сметка това наклони везните в полза на Абдулайев.

Мигрантският натиск: Рязък скок на разследванията за каналджийство
Пожар изпепели къща в асеновградското село Бачково (СНИМКИ)