Уилям Чолов завоюва европейската титла при младежите

22:05, 23.10.2021
уилям чолов завоюва европейската титла младежите

Българският боксьор Уилям Чолов осигури на страната ни първи златен медал от Европейското първенство за младежи в черногорския град Будва.

На финала в категория до 75 кг нашият представител надигра с непълно съдийско решение руснака Аким Павлюков.

Чолов си заслужи напълно титлата, след като беше по-активният от двамата боксьори на ринга, като неговото превъзходство бе най-ясно изразено в първи и третия рунд.

Малко по-рано пък Радослав Росенов остана със среброто при 60-килограмовите. Във финала той отстъпи, също с непълно съдийско единодушие, на друг представител на Русия - Алексей Шендрик.

Българският боксьор обаче остана крайно разочарован от решението на съдиите, като публиката в залата изглежда също не беше на едно мнение с официалните лица, тъй като освирка шампиона Шендрик.

Така, България приключва първенството в Будва с 4 медала - 1 златен, 1 сребърен и 2 бронзови. Освен отличията на Чолов и Росенов, бронзови медали от първенството завоюваха Даниел Кирилов (57 кг) и Кирил Борисов (+ 92 кг).

Посланията на партиите в "Гласовете на България" (23.10.2021)
Няма повдигнато обвинение срещу Алек Болдуин, след като по погрешка застреля операторка