ИЗВЕСТИЯ

Моите новини

ЗАПАЗЕНИ

Украинска офанзива в Русия: Киев създаде буферна зона в Курска област

Чете се за: 01:30 мин.
По света

Суджа вече е под украински контрол

Снимка: БГНЕС
Субтитрите са автоматично генерирани и може да съдържат неточности.
Слушай новината

На деветия ден от безпрецедентната украинска офанзива в Курска област, Русия обяви, че ще изпрати допълнителни сили в Белгородската област, граничеща с Украйна. Град Суджа вече е под украински контрол.

Командващият украинските сили докладва, че от началото на операцията в Курска област украинските войски са превзели 1150 квадратни километра територия и 82 населени места. Създадено е и военно комендантство за нуждите на местното население. Украйна заяви, че армията ѝ ще позволи евакуацията на цивилни от Курск в Русия и ще създаде буферна зона в района, където се водят боевете.

Според западните медии украинското нахлуване в Курска област е донесло психологически и политически предимства на Киев.

Снимки: БТА

"Благодаря ви за точните, навременни и ефективни удари по руските летища. Нашите украински дронове работят точно, както е необходимо. Но има неща, които сами дроновете не могат да направят. За съжаление, имаме нужда от други оръжия – ракети. Продължаваме да работим с нашите партньори за дългосрочни решения за Украйна, защото това са далновидни решения в името на нашата победа", каза Володимир Зеленски, президент на Украйна.

Последвайте ни

ТОП 24

Най-четени

Водещи новини

Product image
Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
Абонирай ме за най-важните новини?