Унион Берлин оглави класирането в Бундеслигата след успех над Щутгарт

от Вяра Илиева
08:32, 10.10.2022
Чете се за: 01:40 мин.
унион берлин надви лайпциг излезе бундеслигата

Отборът на Унион Берлин излезе начело във временното класиране в Бундеслигата, след победа с 1:0 при гостуването на Щутгарт в мач от 9-ия кръг.

Столичани стигнаха до успеха с гол на Паул Йекел в 76-ата минута, който се разписа с глава след центриране от корнер. В края на срещата Милош Пантович пропусна чиста възможност да направи успеха на Унион дори по-убедителен.

Домакините от Щутгарт завършиха мача с човек по-малко, след като Серу Гираси получи червен картон.

В неделя се изиграха още две срещи, Борусия Мьонхенгладбах победи Кьолн с 5:2,
Херта и Фрайбург завършиха 2:2.

Във временното класиране след деветия кръг Унион вече има 20 точки, които го изведоха на лидерската позиция пред Фрайбург с 18. Трети и четвърти с по 16 точки са Байерн Мюнхен и Борусия Дортмунд.

Без нито една победа до момента Щутгарт е на предпоследното 17-о място с едва пет точки.