Унион Берлин увеличи аванса си на върха в Бундеслигата след успех над Борусия Дортмунд

унион удари херта дербито берлин
20:22, 16.10.2022
Чете се за: 01:17 мин.

Унион Берлин победи Борусия Дортмунд с 2:0 в мач от 10-ия кръг на Бундеслигата. Яник Хаберер бе голмайсторът за тима си.

Домакините поведоха още в 8-ата минута на "Щадион ан дер Алтен Фьорстерай" в Берлин. Яник Хаберер изпрати топката в празната врата, след като вратарят на гостите Грегор Кобел се подхлъзна и му подари топката.

Яник Хаберер удвои головата си сметка в след плътен удар извън наказателното поле.

След почивката играчите на Урс Фишер удържаха натиска на "жълто-черните", за да се поздравят с успеха.

Унион Берлин остава на върха в класирането с актив от 23 точки. Борусия Дортмунд заема 8-ата позиция в подреждането с 16 пункта.