Унион удари Херта в дербито на Берлин

19:52, 06.08.2022
Чете се за: 01:42 мин.
унион удари херта дербито берлин

Отборът на Унион Берлин стартира новия сезон в Бундеслигата с домакински успех с 3:1 в столичното дерби срещу Херта Берлин.

"Железните" категорично бяха по-добрия отбор на терена, като дори победата им можеше да бъде по-убедителна, ако не бяха спасяванията на стража на Херта Оливер Кристенсен.

Въпреки неговите намеси обаче домакините реализираха цели три гола, като Джордан Сибачу откри резултата в 32-та минута.

След почивката пък точни за Унион бяха Шералдо Бекер и Робен Кнохе, за да направят аванса на своя тим класически.

Все пак футболистите на Херта стигнаха до почетно попадение чрез Доди Лукебакио, който оформи крайния резултат пет минути преди края на срещата.

В друг двубой от откриващия кръг завърналия се в Бундеслигата отбор на Вердер Бремен завърши 2:2 като гости на Волфсбург. Младежкият национал на България Илия Груев остана неизползвана резерва за "зелено-белите".