Уувърхемптън нанесе първа загуба на шампиона Манчестър Сити

18:57, 30.09.2023
Уувърхемптън Педро Нето Максимилиан Килман

Уувърхемптън победи Манчестър Сити с 2:1 в мач от 7-ия кръг на Висшата лига. "Гражданите" регистрираха първо шампионатно поражение през сезона.

Домакините търпеливо изчакваха своя момент, който дойде в 13-ата минута. Педро Нето проби по десния фланг и се опита да подаде към свой съотборник в наказателното поле. В опит да пресече подаването Рубен Диаш си отбеляза автогол.

Възпитаниците на Хосеп Гуардиола възобновиха равенството след почивката. Хулиан Алварес се разписа от пряк свободен удар.

"Вълците" обаче възобновиха преднината си само 8 минути по-късно. Нова скоростна атака за играчите на Гари О'Нийл завърши с удар на Хи-Чан Хуан за 2:1.

Манчестър Сити остава лидер в класирането с актив от 18 точки. Уувърхемптън се изкачи до 13-ото място в подреждането със 7 пункта.