ИЗВЕСТИЯ

Моите новини

ЗАПАЗЕНИ

В 17.33 часа настъпва астрономическата пролет

bnt avatar logo от БНТ
A+ A-
Чете се за: 01:52 мин.
Времето
Video Player is loading.
Текущо време 0:00
Продължителност -:-
Заредено: 0%
Тип на потока НА ЖИВО
Оставащо време 0:00
 
1x
    • Глави
    • descriptions off, selected
    • Спряни субтитри, selected
      Снимка: БГНЕС
      Субтитрите са автоматично генерирани и може да съдържат неточности.
      Слушай новината
      00:00
      00:00

      В 17.33 часа у нас настъпва астрономическата пролет. Това е и денят на пролетното равноденствие като разликата между деня и нощта е само осем минути.

      Въпреки настъпването на пролетта, следващите дни ни очакват още снеговалежи и ниски температури.

      Затопляне на времето се очаква през втората половина на новата седмица.

      Каква е прогнозата за времето вижте във видеото.

      Максималните температури днес ще са между 4° и 9°. След обяд ще бъде предимно слънчево, с по-значителни увеличения на облачността над северните и източните части от страната. Ще продължи да духа слаб, в източните райони - до умерен североизточен вятър.

      По Черноморието ще преобладава слънчево време, с повече облаци в следобедните часове. Ще продължи да духа до умерен североизточен вятър. Вълнението на морето ще бъде 4 бала.

      В планините ще бъде предимно слънчево. Ще духа силен североизточен вятър. Максималната температура на височина 1200 метра ще е около минус 4°, на 2000 метра - около минус 10°. Опасността от лавини извън обработените писти в ски-зоните е голяма.

      В началото на новата седмица ще преобладава облачно време. Във вторник на места, повече в Южна България и Старопланинската област, слабо ще превали дъжд и сняг. В източната половина от страната ще бъде много ветровито. Още през нощта срещу сряда валежите ще спрат, а през деня и облачността ще се разкъса и ще намалее. В четвъртък ще бъде слънчево и ще започне бързо затопляне.

      ТОП 24

      Най-четени

      Product image
      Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
      Абонирай ме за най-важните новини?