В Хасково протест срещу повишаване на цената на питейната вода.
Поскъпването от 3.52 лв. на 3.66 лв. за кубик от догодина, а през 2026 г. - 4.47 лв. за кубик, е заложено в бизнес плана на ВиК-Хасково. Срещу него се обявиха общинските съвети в Хасково и Димитровград.
Жителите на града са недоволни от честите аварии, безводието и лошото качество на водата.
"За нас е изключително шоково поскъпването предвид това, че се вземат никакви адекватни мерки за подобряване на качеството, водопреносната мрежа, спиране или намаляне, по реалистично да го кажа, на загубите на питейна вода по водопроводите", коментира Милена Налбантова.
"Да не говорим за тинята, която се съдържа в бойлерите. Два пъти годишно една трета от обема на бойлера е тиня и котлен камък", допълни Здравка Сабахова.
Репортер: Цанка Семерджиева
Литийно шествие с мощите на св. Йоан Кръстител тръгна от Созопол и стигна до остров Св. Иван
Битово-фекално замърсяване е причината за измирането на риба във Варненското езеро
Започва разширяване на канализационната мрежа в столичния квартал "Горубляне"
Първият поклоннически път в България официално беше открит в Созопол (СНИМКИ)
Цената на петрола достигна 70 долара за барел, Тръмп - "ще падне още"
Литийно шествие с мощите на св. Йоан Кръстител тръгна от Созопол и стигна до остров Св. Иван