Италианската футболна федерация съобщи, че от днес футболните стадиони в страната ще могат да бъдат запълвани на 75% от техния капацитет при спазване на определени мерки.
До съоръженията ще бъдат допускани единствено привърженици, които са ваксинирани срещу COVID-19 или са прекарали наскоро вируса.
С цел пък да бъде и максимално ограничено разпространението на вируса, всички фенове ще бъдат задължени да носят предпазни маски.
Преди месец изпълнителният директор на Серия "А" Луиджи де Сиерво изрази надежда, че с бързото разхлабване на мерките в Италия съвсем скоро стадионите отново ще могат да приемат футболните привърженици на 100% от капацитета си. Очаква се това да се случи още през март.
Лудогорец не отстъпва за Петър Станич, Олимпиакос трябва да плати 10 милиона евро
Смъртен случай и осем пострадали фенове след мача на Йордания на Мондиал 2026
Иван Шишков за пътната инфраструктура: На картата на България липсват много пътни трасета
СПЕЦИАЛНО: Схема за фалшиви гръцки шофьорски книжки работи от години в Кюстендилско