В "Пирогов" вече няма свободни ковид легла за лечение на пациенти, съобщиха пред БНТ от лечебното заведение. По-рано те публикуваха прессъобщение с актуалната обстановка към 20.00 ч., когато леглата бяха само две.
"В УМБАЛСМ „Н.И. Пирогов“ са настанени за лечение 207 пациенти с коронавирусна инфекция.
Ситуацията е много динамична и в момента разполагаме само с две свободни легла за болни от COVID-19, като тези легла са без постоянен достъп до кислород. За тях е направена необходимата организация и са инсталирани кислородни бутилки.
Разходът на кислород на болницата е близо 9 тона на едно денонощие, което е почти осем пъти повече от обичайното потребление. Всички пациенти, които са настанени в обособените ковид отделения на УМБАЛСМ „Н.И. Пирогов“, са потърсили помощ при нас в тежко състояние", се казва още в съобщението.
Разширяват списъка с безплатни лекарства за деца до 7 години- НЗОК вече покрива 11 медикамента
Праисторическият комплекс "Провадия - Солницата" получи Знака за европейско наследство за 2025 г.
Българката El Ma с шанс за финал на престижния песенен конкурс „Сан Ремо“