В тежка конкуренция Валери Цветанов спечели първото място в международния турнир по парапланеризъм "Пазарджик Оупън 2024"

Призът при жените бе спечелен от друга българска представителка Лидия Джерманова

тежка конкуренция валери цветанов спечели първото международния турнир парапланеризъм пазарджик оупън 2024
16:33, 20.05.2024
Чете се за: 01:17 мин.

26-ма пилоти от Румъния, Косово и България премериха сили в открития турнир по парапланеризъм "Пазарджик Оупън 2024". В съревнованието Валери Цветанов бе най-съобразителен и спечели първото място в генералното класиране, оставайки след себе си двамата представители от Косово Миджен и Фанол Шала.

Отлично се представиха и другите български пилоти Милен Милчев, Иво Марков, Ясен Нейчев, Стефан Пищофколев, Кирил Ендаров и други.

Призът при жените отново беше спечелен от български представители. Лидия Джерманова бе първа, следвана от Владимира Христозова, Николина Вълканова и Радостина Атанасова.

Състезанието премина при отлична организация с оглед на условията за безопасност за провеждането му. Участниците излитаха от висок хълм и трябваше да се приземят при определени правила върху мишена с диаметър от 18 см.

Състезанието бе първи кръг от националния шампионат и е от календара на международната федерация FAI, а домакин на проявата бе Спортен клуб по парапланеризъм "Адвенчър Пазарджик" със съдействието на община Пазарджик.