Жители на благоевградски села са притеснени заради вълци, които нападат стадата им. През последните дни няколко стопани от Делвино и Хърсово са забелязали вълци и чакал, да се навъртат на метри от домовете им. Има и няколко убити животни.
Някои от нападенията са станали посред бял ден и то на метри от последните къщи в Делвино. Ако не се вземат мерки, когато застудее още, хищниците ще започнат да влизат и в домовете им, притесняват се местните.
В началото хората смятали, че вълкът, който напада стадата и оборите им, е само един, но през следващите дни са забелязани още хищници.
Законът забранява хайките, затова кметът Кирил Стоицов е потърсил помощ от местните ловци.
Двете села Делвино и Хърсово се намират само на 4-5 километра и от Благоевград.
Репортер: Антония Сукалинска
Фреска в базиликата „Сан Клементе“ може да разкрие реалния образ на светите братя Кирил и Методий
20-годишен предизвика катастрофа с три коли в Разград, преминал на червен светофар
След земетресенията във Венецуела: Загиналите са поне 235, продължава търсенето на оцелели
Безводието в страната: Работна среща в Министерския съвет обсъжда проблема
Спряха евакуацията на кораби през Ормуз: Причината е атака срещу плавателен съд в района