11:44, 02.03.2021
Чете се за: 00:27 мин.
Биатлон
валентина димитрова спринта световното биатлон

Валентина Димитрова записа най-силния български резултат в спринта на 6 км. при девойките старша възраст, който бе част от тазгодишното Световно първенство за юноши и младежи в Австрия.

Биатлонистката от Сапарева баня сбърка два пъти на стрелбището, но с добро ски бягане завърши на 11-та позиция в крайното класиране. Това са добри предпоставки за преследването, което ще се проведе в сряда.

Лора Христова и Стефани Йолова също завъртяха по две наказателни обиколки и заеха 19-та и 44-та позиция. Извън преследването остава Лора Радковска с три грешки в стрелбата и 70-то място, съобщиха от федерацията ни по биатлон.

Словенката Лена Репинч сбърка само веднъж и спечели Световната титла при девойките старша възраст. Среброто е за Линда Цингерле от Италия, също с един пропуск, а безпогрешната стрелба на германката Селина Гротиан ѝ донесе бронзовия медал.