ВАР лиши Леванте от втора победа през сезона

12:10, 27.10.2020
Чете се за: 00:35 мин.
вар лиши леванте втора победа сезона

Леванте и Селта завършиха 1:1 в среща от шестия кръг на Ла Лига, като в самия край на мача гол на домакините беше отменен след консултация с видеоповторение.

Двата съперника прекъснаха серии от по три поредни загуби, но въпреки това остават в дъното на подреждането, като Леванте са 19-ти с четири точки, докато Селта са 17-ти с два пункта повече.

Футболистите на Пако Лопес излязоха напред в резултата с попадение на Рожер Марти малко след началото на втората част от наказателен удар, отсъдена за нарушение на Нолито срещу Хорхе Мирамон в наказателното поле.

Само четири минути по-късно обаче гостите от Виго изравниха чрез Серхио Карейра, който се разписа след удар под гредата от границата на вратарското поле, след асистенция на Денис Суарес.

Истинската драма настъпи в добавеното време, когато резервата Дани Гомес отбеляза с удар от 12-13 метра, но голът беше отменен след разглеждане с ВАР, тъй като главният арбитър Марио Мелеро прецени, че Марти който беше в нередовна позиция е попречил на вратаря на Селта.