Върховният съд на САЩ постанови, че уволнението заради сексуална ориентация е форма на дискриминация и вече е незаконно.
Досега в сила беше закон от 64-а година, който забраняваше дискриминацията по "полов път", но някои съдилища, а и администрацията на Доналд Тръмп бяха на мнение, че работодателят може да уволни служител по своя преценка.
Това често водеше до случаи на останали без работа транссексуални хора.
Облекчаване на ограничението: Иран ще може да пътува ден по-рано за световното
Сенатът с резолюция срещу Тръмп: Започва евакуация на моряци от Ормузкия проток
Две деца от футболен клуб "Славия" и бащата на едно от тях загинаха при тежка катастрофа на АМ "Тракия"