Велико Търново и още 9 населени места отново са без вода. Причината е поредна авария на централния водопровод. В рамките на три дни 100 000 домакинства за втори път остават без вода за пиене и битови нужди.
Причина за сериозната авария отново е спукана тръба, която се намира до тази, която беше подменена в събота през нощта. През целия следобед не спира да вали, което допълнително затруднява работата на екипите, на място е докарана и допълнителна техника, доставена е и резерва тръба, а в момента се работи по заваряването и монтирането ѝ.
От ВиК "Йовковци" заявиха, че отстраняването на аварията може да отнеме отнеме денонощие, но екипи ще продължат да работят и през нощта, за да може водоподаването да бъде възстановено възможно по-рано. Във всички квартали на града и в малките населени места са доставени и водоноски с вода за битови нужди, а през целия ден днес хората се запасяваха с питейна вода от магазините.
Три дни след водната криза във Велико Търново и съседните населени места, днес се наложи хората отново да се запасяват с вода.
"Аварията е на същото място, само че аварира следващата тръба. Винаги може да има проблем след такова спиране и след такава авария на магистралния водопровод. Водопроводът е остарял, амортизиран и е нормално да избие на ново, макар че не би било редно да стане в този момент", заяви инж. Илия Сирмов, главен инженер на ВиК "Йовковци".
По отстраняването на аварията работят над 20 души, а от ВиК "Йовковци" се надяват въпреки лошото време да успеят да се справят с подмяната на аварирала тръба по рано от поставения срок от 24 часа.
Автор: Мирела Дончева