Везенков бе най-резултатен в победа на Олимпиакос в Евролигата

Александър Везенков
08:06, 25.02.2022

Олимпиакос победи Олимпия Милано с 67:58 точки в мач от Евролигата. Българският национал Александър Везенков бе най-резултатен в срещата с 16 точки, 5 борби и 1 асистенция.

Домакините не започнаха двубоя оптимално, като отбелязаха едва 7 точки през първата четвърт в "Двореца на мира и приятелството" в Пирея. След серия от 8 поредни точки гостите поведоха с 12 през втората част. На почивката възпитаниците на Георгиос Барцокас изоставаха с 2 точки - 25:27.

След паузата италианският тим записа най-резултатната си четвърт в мача и след 16 точки увеличи аванса си на 4 точки преди заключителната част. Във финалните 10 минути от сблъсъка "червено-белите" отбелязаха цели 28 точки, като дори поведоха с 66:53, преди заслужено да се поздравят с успеха след крайното 67:58.

Олимпиакос заема 4-ата позиция в класирането с актив от 15 победи и 9 загуби. Олимпия Милано е 3-и със 17 успеха, но и с мач повече.

Христо Гаджев, ГЕРБ: Тъжно е, че не се обединихме всички депутати около декларацията за Русия
Антон Киссе: Събираме данни от всички региони, създадени са щабове