Везенков доближи Олимпиакос на победа от финала в Гърция

везенков белсти нова победа олимпиакос гърция
22:56, 01.06.2022
Чете се за: 01:07 мин.

Олимпиакос победи Промитеа със 102:72 точки в във втория мач от полуфиналната серия в гръцкия баскетболен елит. Българският национал Александър Везенков бе най-резултатен, като записа дабъл-дабъл след 20 точки и 10 борби.

Домакините поведоха с 5:0 в зала "Димитрис Тофалос Арена" в Патра, но "червено-белите" бързо стигнаха до обрат. Възпитаниците на Георгиос Барцокас поведоха с двуцифрен аванс още преди почивката при резултат 38:26.

След почивката гостите отбелязаха най-резултатната си част, като отбелязаха 29 пункта, за да наложат надмощие над съперника. В заключителната четвърта част авансът на баскетболистите от Пирея продължи да расте, преди крайното 102:72.

Следващият мач между двата тима е в събота (4 юни) от 20.00 часа.

Войната: Украйна ще получи още въоръжение от САЩ и Германия. Русия все по-близо до превземане на Северодонецк