везенков олимпиакос победиха барса
21:02, 19.12.2018
Чете се за: 00:34 мин.
Европейски баскетбол

Александър Везенков игра седем минути срещу бившия си отбор Барселона за победата на Олимпиакос с 69:60 в Евролигата. Българският баскетболист се отчете с 2 точки и 3 борби за успеха на гръцкия отбор.

Никола Милутинов записа дабъл-дабъл за Олимпиакос - 18 точки и 14 борби. За Барселона се отличи Виктор Клавер с 13 точки, Пиер Ориола добави 10 точки.

Победата прати Олимпиакос на пето място в класирането, докато Барселона е едва на 10-о място извън зоната на плейофите.

В дербито на кръга Фенерахче победи ЦСКА Москва със 79:75.

Фенерите са еднолично начело в таблицата, докато ЦСКА е трети.

Московчани доминираха в началото и на почивката водеха с 12 точки. Турците подобриха играта си и наваксаха пасива в третата част. В последната четвърт отново имаше обрати, като ЦСКА водеше със 7 точки, но домакините успяха да обърнат развоя на срещата и да спечелят със силни изяви в последните минути.

Най-резултатен за Фенербахче бе Ян Весели с 19 точки, а Марко Гудурич добави 15. За ЦСКА се отличи Уил Клайбърн със 17 точки.

Още Европейски баскетбол

Олимпиакос изненада Барселона на старта на плейофите в Евролигата
08:18, 25.04.2024
Чете се за: 01:00 мин.
Фенербахче победи Монако като гост в драматичен първи мач от плейофите в Евролигата
08:13, 25.04.2024
Руди Гобер: За мен ще бъде невероятна чест да бъда знаменосец на Франция на Игрите в Париж
15:41, 24.04.2024
Макаби изненада Панатинайкос с обрат в Атина
08:22, 24.04.2024
Коди Милър-Макинтайър и Баскония загубиха от Реал Мадрид на старта на плейофите в Евролигата
07:35, 24.04.2024
Чете се за: 02:17 мин.
Сибиу с Павлин Иванов ще се бори за петото място в плейофите на баскетболното първенство на Румъния
23:08, 22.04.2024
Чете се за: 00:45 мин.
Борислава Христова и Сепси се окичиха с брозновите медали в женското баскетболно първенство на Румъния
Чете се за: 01:27 мин.
Коди Милър-Макинтайър и Баскония се класираха за плейофите в Евролигата, ще играят с Реал Мадрид
08:00, 20.04.2024
Борислава Христова с 16 точки при загуба на Сепси във втория дуел от спора за бронзовите медали в Румъния
08:01, 19.04.2024