Везенков и Олимпиакос с успех в Евролигата, Реал и Фенербахче също с победи

везенков олимпиакос успех евролигата реал фенербахче също победи
Снимка:
18:16, 18.10.2018
Чете се за: 01:13 мин.
Европейски баскетбол

Александър Везенков реализира 4 точки, всички от които в последните три минути на мача с Баскония, за победата на Олимпиакос с 85:80 като гост в мач от втория кръг на Евролигата по баскетбол за мъже.

Българският национал получи само 15 игрови минути, но бе на терена в решителните моменти в края на двубоя, когато домакините от Баскония опитаха отчаян щурм, с който да обърнат мача. Преди това гръцкият вицешампион бе натрупал солидна пренина, която бе 14 точки в началото на последната четвърт.

Победата е втора за Олимпиакос и с нея играчите на Дейвид Блат разделят първото място с отборите на Фенербахче, ЦСКА Москва и шампиона Реал Мадрид.

Най-резултатен за Олимпиакос в мача бе сърбинът Никола Милутинов с 23 точки, докато за испанците грузинецът Торнике Шенгелия завърши с 21.

Отборът на другия български национал в турнира Дий Бост - Химки Московски регион, отстъпи с 85:93 при визитата си на шампиона за 2017 година Фенербахче. Поражението остави руския отбор на дъното в класирането.
Бост записа 30 минути на паркета в Истанбул, като в тях регистрира 8 точки, 3 борби, 3 асистенции и цели 6 откраднати топки.

Натурализираният американец обаче не успя да се справи в опазването на своя сънародник, представляващ Турция Али Мохамед, познат и като Боби Диксън, който се появи в игра в последната четвърт и завърши с 14 точки.

Николо Мели бе най-резултатен за "фенерите" с 16 точки, а още 14 прибави Луиджи Датоме. За Химки по традиция с най-много точки завърши Алексей Швед - 26.

Шампионът Реал Мадрид преодоля пасив от 15 точки в края на първата четвърт, за да победи с 91:85 като гост италианския първенец Олимпия Милано.

"Белия балет" отстъпваше с 13:28 след първите 10 минути, но след това демонстрира огромната си класа и методично направи пълен обрат.

С най-голяма роля за него бяха играещият за Словения Антъни Рандолф, който вкара 25 точки и аржентицът Факундо Кампацо с 21. За отбора на Джорджо Армани Майк Джеймс реализира 21 точки.

В последния мач за вечерта полуфиналистът от последното издание на турнира Жалгирис Каунас постигна победа с 93:79 при визитата си на турския Анадолу Ефес.

Брандън Дейвис бе най-добър за литовския отбор с 18 точки, а за Анадолу със 17 завърши хърватинът Крунослав Симон.

Още Европейски баскетбол

Ивана Николова и Левхарти Хомутов обърнаха полякини за начало на Еврокъп
08:10, 10.10.2024
Чете се за: 01:50 мин.
Йордан Минчев реализира победния кош за Шарлероа, Иван Алипиев помогна за победа на Антверп Джайънтс за Купата на ФИБА Европа
23:59, 09.10.2024
Чете се за: 02:57 мин.
Цървена звезда надигра Баскония при завръщането на Коди Милър-Макинтайър срещу бившия му отбор
Чете се за: 01:47 мин.
Признание от НБА: Обявиха Везенков за най-добрия чуждестранен играч извън лигата
Чете се за: 01:40 мин.
Карина Константинова и Руторник Старс Келтерн продължават победната серия в Бундеслигата
13:54, 07.10.2024
Чете се за: 00:42 мин.