Везенков и Олимпиакос със загуба от Панатинайкос в Евролигата

везенков олимпиакос загуба панатинайкос евролигата
21:02, 10.11.2018
Чете се за: 00:40 мин.
Европейски баскетбол

Панатинайкос победи Олимпиакос с 93:80 (21:23, 20:25, 26:14, 26:18) в гръцкото дерби от шестия кръг на редовния сезон на Евролигата по баскетбол за мъже.

Играчите на Олимпиакос водеха с 48:41 на почивката, но символичните домакини изиграха силно второ полувреме и стигнаха до крайния успех.

Българският национал Александър Везенков игра 11:38 минути за Олимпиакос и завърши с 2 точки, 1 асистенция и 1 отнета топка.

За победителите Лукас Лекавичиус се отличи със 17 точки.

Най-резултатен за вицешампиона на Гърция беше Йоргос Принтезис с 26 точки.

В руската столица Москва Химки загуби от Барселона (Испания) с 80:87.

Тома Юртел беше най-полезен за каталунците с 18 точки и 8 асистенции. По 16 точки добавиха Крис Сингълтън и Анте Томич.

Българският национал Дий Бост се отличи с 9 точки, 3 асистенции, 1 отнета топка и чадър за 32:38 минути.

За Химки най-резултатен беше Алексей Швед с 27 точки.

Жалгирис спечели гостуването си на Будучност със 72:60.

Брандън Дейвис отбеляза 20 точки и спечели 5 борби за победителите. Ален Омич вкара 16 точки за домакините.

Фенербахче победи като гост Баскония със 74:72.

Луиджи Датоме завърши с 16 точки за турския тим, който има пет победи и една загуба от началото на сезона.

Илимане Диоп се отличи със 17 точки и 6 борби за испанците.

Чете се за: 02:42 мин.
Барселона надви Олимпиакос след продължение и докосва Финалната четворка в Евролигата
00:22, 01.05.2024
Чете се за: 03:22 мин.
Макаби се доближи на само една победа от полуфиналите Евролигата след драма в мач №3 срещу Панатинайкос
22:14, 30.04.2024
Чете се за: 03:07 мин.
Испанският национален отбор по баскетбол за мъже обяви програмата си преди олимпийския квалификационен турнир във Валенсия
17:57, 30.04.2024
Чете се за: 01:07 мин.
Панатинайкос и техният старши треньор получиха сериозни глоби от Евролигата
15:35, 30.04.2024
Павлин Иванов записа 14 точки, но Сибиу загуби втория мач от плейофите за пето-осмо място в румънското първенство по баскетбол
07:19, 30.04.2024
Чете се за: 00:45 мин.
Емил Стоилов влезе от пейката при победа на Менорка във втората дивизия на испанското баскетболно първенство
23:53, 28.04.2024
Чете се за: 01:02 мин.
Нандо де Коло обяви оттеглянето си от националния отбор на Франция след Олимпийските игри в Париж 2024
12:17, 28.04.2024
Чете се за: 02:07 мин.