Везенков и Олимпиакос удвоиха аванса си във финалната серия

Александър Везенков
09:28, 15.06.2022
Чете се за: 01:00 мин.

Олимпиакос победи Панатинайкос със 78:72 точки във втория мач от финалната серия в гръцкия баскетболен елит. Българският национал Александър Везенков допринесе за успеха с 19 точки, 4 борби, 2 асистенции и 1 отнета топка за 35:30 минути игра.

Домакините изградиха преднина от 14 точки на почивката в Атина при резултат 46:32. Възпитаниците на Георгиос Барцокас осъществиха обрат в двубоя, след като реализираха 20 поредни точки в третата четвърт.

В заключителните 10 минути на сблъсъка преднината на гостите нарасна до 11 точки за 74:63, преди крайното 78:72.

Най-резултатен на паркета бе гардът Костас Слукас от отбора на победителите, който отбеляза 20 пункта.

Следващият мач от серията е в петък, 17-и юни, от 21:00 часа в Пирея.

Георги Пирински: Необходими са предсрочни избори, предшествани от актуализация на бюджета
Стоян Михалев: Решението на ГЕРБ за вота на недоверие изглежда синхронизирано с лидера на ИТН