Везенков най-резултатен за Олимпиакос в загубата от лидера Реал Мадрид

Александър Везенков
23:41, 02.02.2022
Чете се за: 01:40 мин.

Баскетболният Олимпиакос загуби от лидера в Евролигата Реал Мадрид със 75:67 точки в мач от надпреварата.

Българският национал Александър Везенков бе най-резултатен за своя тим, като записа 16 точки и 6 борби за 33:28 минути игра. Тимът му изпусна преднина от 16 точки и отстъпи на "белия балет".

Александър Везенков бе титуляр, а баскетболистите на Георгиос Барцокас бяха по-активни в първата четвърт и изградиха преднина от 5 точки след 15:10. Авансът на гостите продължи да расте и след като регистрираха най-резултатната си част в двубоя, те вече водеха с 14 точки на почивката при резултат 38:24.

След паузата испанците записаха най-добрата си част и реализираха цели 26 точки, за да намалят изоставането си до само точка и да запазят интригата за заключителните 10 минути от двубоя. Във финалната четвърт възпитаниците на Пабло Ласо успяха да поведат с 5 точки, преди гърците да изравнят. В последните минути домакините отвориха нова разлика от 8 точки, която им донесе успеха след 75:67.

Най-резултатен на паркета бе Тома Йортел, който отбеляза 20 пункта за победителите.

Реал Мадрид остава лидер в класирането с актив от 19 победи и 3 загуби. Олимпиакос заема 5-ата позиция в подреждането с 12 успеха и 9 поражения.