12:35, 19.02.2021
Чете се за: 00:40 мин.
Баскетбол
везенков точки завръщането евролигата

Българският национал Александър Везенков изигра първия си мач за своя Олимпиакос в Евролигата след контузията си, но гърците отстъпиха категорично с 53:76 при визитата си на турския Анадолу Ефес.

Везенков започна от първата минута и стана втория най-резултатен играч за своя тим, отбелязвайки 9 точки. Същевременно той записа и 8 борби, най-много за отборът от Пирея, и добави 3 асистенции.

За негово съжаление, Олимпиакос допусна пето последователно поражение в надпреварата и с баланс от 11 победи и 14 загуби заема 12-та позиция. Турците от друга страна са 6-ти с баланс 14-10.

Мачът започна блестящо за гостите, които изцяло доминираха по всички показатели в първата четвърт. Те спряха Анадолу Ефес с отлична защита, а тройка на Костас Слукас фиксира аванса им от 26:11 след първите 10 минути.

Влизайки във втората четвърт с ефектно изпълнение на Ларкин, Анадолу Ефес започна серия от 15:2 точки, която им позволи да стопят пасива до само 2 точки при 26:28.

Силната серия на турския отбор продължи и в следващите минути, като Олимпиакос сякаш нямаше отговор в защита и така Анадолу Ефес се оттегли на почивката при аванс от 43:34.

Тенденцията се задържа и през второто полувреме, а Анадолу Ефес увеличаваше преднината си непрестанно до края на двубоя.

Чете се за: 01:27 мин.
Баскетболните национали до 16 г. не успяха да се противопоставят на европейския шампион
15:15, 13.08.2024
Чете се за: 02:17 мин.