Везенков с пореден дабъл-дабъл при успех на Олимпиакос

Александър Везенков
20:56, 11.05.2022
Чете се за: 01:07 мин.

Олимпиакос победи Аполон Патрас с 94:69 точки в мач от 23-ия кръг на гръцката баскетболна лига. Българският национал Александър Везенков записа дабъл-дабъл, след като се отчете с 15 точки и 10 борби.

Възпитаниците на Георгиос Барцокас контролираха играта през целия двубой. Домакините имаха минимален аванс единствено през първата четвърт при резултат 9:8. На почивката гостите вече водеха с 12 точки - 48:36.

След паузата преднината на "червено-белите" нарасна до 29 точки, преди крайното 94:69.

Най-резултатни в двубоя бяха Янулис Ларенцакис от отбора на победителите и Геръл Симънс от домакините, които реализираха по 16 пункта.

Олимпиакос заема лидерската позиция в класирането с актив от 22 победи и 1 загуба. Аполон Патрас остава на 11-ото място в подреждането със 7 успеха и 16 поражения.