Везенков с решителен кош при победата на Олимпиакос срещу Казан

везенков решителен кош победата олимпиакос казан
Снимка:
18:16, 30.09.2018
Чете се за: 00:35 мин.
Европейски баскетбол

Българският национал Александър Везенков донесе победата на Олимпиакос в мача за третото място на турнира "Големски Къп" в Москва.

Везенков се пребори в нападение и реализира решаващия кош в последните секунди на продължението, а гърците спечелиха с 91:89 (18:19, 15:20, 20:19, 29:24, 9:7) срещу руския УНИКС Казан.

Финалът на четиристранния турнир между ЦСКА Москва и Анадолу Ефес (Турция) e по-късно тази вечер.

Олимпиакос беше в ролята на догонващ през по-голямата част от мача, като в 24-ата минута УНИКС имаше аванс от 15 точки при 52:37.

Гърците успяха да изравнят малко след началото на последната четвърт при 64:64, а в последствие двубоят продължи равностойно.

Найджъл Уилямс-Гос от Олимпиакос вкара 1,2 секунди преди сирената за 82:82, а в добавеното време гърците все пак стигнаха до пълен обрат.

Везенков завърши срещата със 7 точки и беше лидер на отбора си с 10 борби за 22:09 игрови минути. Най-резултатен за гръцкия гранд беше Георгиос Принтезис с 28 точки. Уилямс-Гос допринесе с 22 точки.

Анри Пиериа и Морис Ндюр вкараха по 22 точки за УНИКС.

Още Европейски баскетбол

Ивана Николова и Левхарти Хомутов обърнаха полякини за начало на Еврокъп
08:10, 10.10.2024
Чете се за: 01:50 мин.
Йордан Минчев реализира победния кош за Шарлероа, Иван Алипиев помогна за победа на Антверп Джайънтс за Купата на ФИБА Европа
23:59, 09.10.2024
Чете се за: 02:57 мин.
Цървена звезда надигра Баскония при завръщането на Коди Милър-Макинтайър срещу бившия му отбор
Чете се за: 01:47 мин.
Признание от НБА: Обявиха Везенков за най-добрия чуждестранен играч извън лигата
Чете се за: 01:40 мин.
Карина Константинова и Руторник Старс Келтерн продължават победната серия в Бундеслигата
13:54, 07.10.2024
Чете се за: 00:42 мин.