Викторио Илиев спечели златен медал на европейското по бокс за младежи и девойки в Пореч

викторио илиев спечели златен медал европейското бокс младежи девойки пореч
19:16, 14.04.2024

Викторио Илиев е европейски шампион в категория до 60 килограма на първенство за младежи и девойки в Пореч. На ринга в Хърватия националът показа много силна игра и успя да наложи волята си във финалната битка над Богдан Челдик (Украйна).

Под наставленията на олимпийската шампионка Стойка Кръстева и Фикрет Ереджебов Илиев доминира в първия рунд и взе аванс. Съперникът му успя да поизравни играта във втората част, а в третата Викторио остави всичко от себе си на ринга, за да вземе успеха след преразглеждане и 4:3 съдийски гласа.

По-рано през деня Алейна Мехмед допусна поражение във финала при 81-килограмовите. Тя отстъпи с 0:5 гласа на полякинята Юлия Хана и взе сребърен медал.

В мач №11 от вечерната програма, около 20:30 часа, Стоян Петров (86 кг) ще играе с друг украинец – Микола Лактионов за златото.

България спечели 5 медала от европейското първенство в Пореч, което ги нарежда на престижното осмо място в крайното подреждане. С бронзови отличия се поздравиха Атанас Динков (54 кг) и Роселин Бачевски (92 кг).