Виляреал не успя да спечели шампионатното си гостуване на Селта Виго

09:21, 14.01.2023
виляреал шокира реал мадрид доближи топ

Първият двубой от 17-ия кръг на Ла Лига между Селта Виго и Виляреал завърши при резултат 1:1. Жерард Морено откри резултата, преди Йорген Ларсен да изравни.

През първото полувреме футболистите на "жълтата подводница" бяха по-активни в преден план. Гол с глава на Пау Торес не бе зачетен заради засада.

Играчите в жълто поведоха в 15-ата минута. Жерард Морено отправи плътен удар извън наказателното поле за 1:0.

След паузата възпитаниците на Кике Сетиен продължиха да атакуват. Изстрел на Хосе Моралес се отби в напречната греда.

Домакините стигнаха до равенството в 68-ата минута. Габриел Вейга изведе Йорген Ларсен в противниковото наказателно поле. Норвежецът стреля с едно докосване и оформи крайния резултат.

Виляреал се изкачи до 4-ата позиция в класирането с актив от 28 точки. Селта Виго заема 15-ото място в подреждането със 17 пункта.

Анадолу Ефес се наложи над Барселона като гост в Евролигата
Николай Неделчев постигна шеста поредна победа и се класира на първи полуфинал в кариерата си