владимир илиев милена тодорова топ преследванията хохфилцен
Снимка: БФ Биатлон
21:25, 11.12.2022
Чете се за: 01:27 мин.

Владимир Илиев направи скок от 8 места в мъжкото преследване в Хохфилцен (Австрия). Българинът потегли 33-и и след три пропуска се изкачи до 25-та позиция в крайното класиране.

С този резултат Илиев вече е на 34-то място в генералното класиране с актив от 43 точки.

Победител в надпреварата стана Йоханес Тигнес Бьо от Норвегия. На второ място се класира неговият съотборник Стурла Леграйд, а французинът Емилиян Жаклен зае последното място на подиума.

Милена Тодорова също се придвижи напред в преследването при дамите. Биатлонистката от Троян завъртя четири наказателни обиколки и се изкачи от 37-мо до 27-мо място.

Състезанието на 10км. спечели лидерката в генералното класиране Жулия Симон (Франция). Втора и трета са Ингрид Тандреволд (Норвегия) и Маркета Давидова.

Следващата седмица започва третият кръг от Световната купа, който се проведе в Льо Гран-Борнан (Франция).