Владимир Илиев не завърши преследването в Оберхоф, норвежец с дебютна победа за Световната купа

17:49, 06.01.2024
владимир илиев антон синапов топ индивидуалното световното биатлон оберхоф
Снимка: БФ Биатлон

Най-добрият български биатлонист Владимир Илиев не завърши преследването на 12.5 км от Световната купа, което се проведе днес е Оберхоф, Германия.

Опитният ни състезател потегли 44-и по трасето спрямо постижението си от петъчния спринт, но в първите си три стрелби допусна общо 7 грешки и в крайна сметка прецени да съхрани сили, оттегляйки се от надпреварата.

В същото време в битката на върха Ендре Стрьомсхайм грабна дебютния си успех в Световната купа, след като норвежецът повали 18 от 20 мишени и пресече финала с преднина от 17.8 секунди пред своя съотборник в норвежкия отбор Стурла Холм Лагрейд, който също направи два пропуска при посещенията си на огневия рубеж.

Доминацията на "викингите" беше затвърдена от качването на подиума и на Йоханес Дале, а челната петица бе допълнена от братята Тарей и Йоханес Тингнес Бьо, който имаше шанс да стигне до победата, но на последната си стрелба направи цели три грешки.

Въпреки това той остава лидер в подреждането за Световната купа с 579 точки, следван от своя брат Тарей Бьо с 497 и Ендре Стрьомсхайм с 467. Българинът Владимир Илиев заема 61-а позиция в подреждането с 14 пункта.