Владимир Илиев се класира на 24-о място в преследването на 12.5 км на европейското първенство по биатлон

Другият български национал в стартовия списък Константин Василев се отказа

владимир илиев антон синапов топ индивидуалното световното биатлон оберхоф
Снимка: БФ Биатлон
13:27, 27.01.2024
Чете се за: 01:32 мин.
Биатлон

Владимир Илиев се класира на 24-о място в преследването на 12.5 километра за мъже на европейското първенство по биатлон в Брезно-Осърбле (Словакия).

Българинът допусна по една грешка в четирите стрелби и измина трасето за 35:03.1 минути. Илиев остана на 2:21.0 минути от победителя Исак Фрей от Норвегия.

Фрей сгреши общо три пъти на рубежа, но беше най-бърз с време 32:42.1 минути и взе второ отличие от шампионата след бронза в спринта вчера.

Втори се класира Дмитро Шамаев (Русия), който повали всичките 20 мишени, но остана на 12.3 секунди зад норвежеца.

Бронзовото отличие завоюва Антонен Гигона (Франция), който вчера триумфира в спринта. Той сгреши общо пет пъти в стрелбата и финишира на 26.0 секунди зад Фрей.

Още един национал беше в стартовия списък - Константин Василев, който обаче се отказа.

По-късно днес е преследването на 10 км за жени с участието на българките Лора Христова и Валентина Димитрова.

"Витоша зимен фест" приветства любителите на зимните спортове
Мирослава Минчева и Самуил Донков завършиха пети в микса на пистолет на Световната купа по спортна стрелба