Константин Василев се нареди 31-и в спринта при мъжете на европейското по биатлон, титла за Антонен Гигона

16:05, 26.01.2024
константин василев нареди спринта мъжете европейското биатлон титла антонен гигона

Константин Василев се представи най-силно от българските биатлонисти, завършвайки на 31-о място по време на спринта на 10 км при мъжете от програмата на европейското първенство в Брезно-Осърбле, Словакия.

Роденият в Ловеч състезател беше безгрешен и при двете си стрелби в днешната надпревара, но въпреки това остана на 1:32.5 минути от първото място.

В същото време най-опитният в българския тим Владимир Илиев имаше тежък ден на огневия рубеж, където той направи цели 4 пропуска и в крайна сметка даде 41-о време на финала на изоставане от 1:47.7 минути от победителя.

Останалите родни представители в днешния спринт, за съжаление, останаха извън първите 60 и така не успяха да намерят място за утрешното преследване на 12.5 км. Благой Тодев е 66-и с две грешки в стрелбата, Васил Зашев финишира 73-и също с два пропуска, Антон Синапов остана 105-и с четири пропуснати мишени, а Валентин Карабаджаков е 115-и също с четири грешки.

Европейски шампион в спринта на 10 км стана французинът Антонен Гигона, който спря хронометрите на 22:51.9 минути, след като повали всичките 10 мишени при двете си стрелби. Сребърния и бронзовия медал грабнаха норвежците Йохан-Олав Ботн и Исак Фрей.

Съдът в Хага призова Израел да предприеме мерки за предотвратяване на извършването на геноцид