Волеболистките на Левски са на полуфинал, ще играят с ЦСКА

волеболистките левски полуфинал играят цска
19:04, 24.03.2024
Чете се за: 01:42 мин.

Волейболистките на Левски София се класираха за полуфиналите на женското волейболно първенство. Воденият от Петър Шопов тим надигра Марица 2022 с 3:0 (25:21, 25:11, 25:) във втория четвъртфинален сблъсък в Пловдив.

В първата среща столичанки се наложиха с 3:1 гейма.

Двубоят стартира с преднина на гостенките (4:1 и 7:2), като поддържаха темпото през по-голямата част от времето. В ключовите моменти (11:11) пловдивчанки успяха да скъсят дистанцията и да изравнят (17:17). Момичетата на Миглена Стрезова дори поведоха (19:17), но левскарките успяха да излязат от ситуацията и да затворят с добра преднина.

"Сините" диктуваха изцяло положението във втората част и оставиха противника на едва 11 точки.

В третия гейм домакините стартираха с преднина (3:1), след което столичанки изравниха и взеха превес. Доминацията им бе до 16:9, когато, подобно на първата част, бяха настигнати от съперника (16:16). Постепенно столичанки отново набраха инерция и, когато изглеждаше, че победата е близо, пловдивчанки отново вкараха интрига, доближавайки се само на точка (21:22). Столичанки стигнаха до геймбол (24:21), но съперникът не ги остави да дишат спокойно и ги остави на нокти до последно. В крайна сметка момичетата на Петър Шопов се поздравиха с чист успех след 25:23.

Така на полуфиналите "сините" срещат ЦСКА, който отстрани Хектор с 2:0 победи. Така феновете ще станат свидетели на поредното Вечно дерби. Играе се до 2 победи от 3 мача.

Треньорът на Азербайджан Ариф Асадов: Нивото на България е като това на Швеция и Словакия, чака ни сериозно изпитание
Скиорът Марко Одермат: Ако си лидер в последната седмица, значи заслужаваш кристалния глобус