Волейболните национали до 20 години започнаха с категорична победа на Балканиадата

00:58, 07.09.2022
Чете се за: 01:50 мин.
волейболните национали години потеглиха категорична победа балканиадата
Снимка: БФ Волейбол

Националният отбор на България за мъже под 20 години стартира с категорична победа на Балканиадата в Албания, след като волейболистите на Мартин Стоев прегазиха Северна Македония с 3:0 (25:16, 25:9, 25:22) в първия си мач от група В на турнира.

Разликата в класите между двата тима бе очевидна, а нашите превъзхождаха съперника във всички елементи и не му оставиха никакви шансове.

Доминацията на българите бе най-изразена във втората част, която младите "лъвове" спечелиха с 25:9.

В третата част последва леко отпускане в редиците на България, като нашите момчетата пропуснаха да реализират няколко поредни мачбола преди в крайна сметка да сложат точка на спора след 25:22 и 70 минути игра.

Селекционерът Мартин Стоев пък използва възможността да даде шанс на изява по време на мача на по-голямата част от състава.

Ерик Стоев, Георги Татаров и Владимир Гърков станаха най-резултатни за победата с по 10 точки, а Ивайло Дамянов добави 9 пункта (4 блока).

Във втората си среща от групата тимът ни се изправя срещу Сърбия. Двубоят е на 7 септември от 18.30 часа българско време.

Повишението на температурите продължава
Фаворитите в Шампионската лига потеглиха с успехи, Милан и Челси с издънки (ОБЗОР)