Във финала бълкарките отстъпиха на Турция.

Национален отбор по волейбол за девойки под 16 г.
Снимка: bgvolleyball.com
22:31, 27.07.2024
Чете се за: 02:07 мин.

Българският национален отбор по волейбол остана на второ място на Балканиадата за жени под 16 години. Българките имат много да съжаляват за четвъртия гейм срещу Турция, когато можеха да се окичат със златото. В крайна сметка загубиха с 2:3 (20:25, 25:16, 25:17, 23:25, 12:15) в зала „Христо Ботев". До последния мач от турнира двата отбора бяха единствените непобедени.

Първият гейм започна с българско предимство. Туркините обаче не останаха назад. Освен че изравниха, те поведоха и повече не изпуснаха преднината си.

Вторият гейм имаше коренно различно лице. Този път изцяло диктовката беше българска. Най-голямата разлика в гейма дойде при 23:13.

В третата част резултатът бавно се увеличаваше в полза на България. Когато стана 19:10, дойде и единственият момент на нервност. Тогава Турция направи четири поредни точки. България поведе с 2:1 след 25:17.

Четвъртият гейм беше истински трилър. България започна по-силно и рано поведе. Съперничките им знаеха, че това е последният им шанс. Намалиха пасива си до една точка. Последва нов български щурм и 14:10. Титлата изглеждаше близо, но не беше така. Турция направи серия от четири точки и изравни. Успя и да поведе с пробив за 17:15. Най-важното бе, че българките не се притесниха. Изравняването дойде при 18:18. Туркините обаче изпратиха двубоя в тайбрек.

Заключителната част започна с успешна блокада на Турция. България първа проби с 4:2, но в играта на нерви туркините обърнаха за 10:5, като и прекъсванията на треньора Тодоров не помагаха. Всичко свърши при 15:12 за Турция.

В първия мач от последния ден Сърбия победи Румъния с 3:1 и е трети.

Чете се за: 01:07 мин.
Олимпийският шампион Франция стартира със загуба мъжкия хандбален турнир в Париж
00:27, 28.07.2024
Баскетболните националки до 18 г. отстъпиха на Румъния в контрола
00:16, 28.07.2024
Чете се за: 01:10 мин.
Париж 2024: Програма - 28.07.2024 г.
00:06, 28.07.2024
Мъжката щафета на 4 по 100 метра свободен стил донесе първо злато на САЩ в Париж
00:02, 28.07.2024
Чете се за: 00:52 мин.
Канада не се огъна срещу Гърция за успешно начало в Париж
00:00, 28.07.2024
Чете се за: 03:52 мин.
Спортна гимнастика /квалификации, мъже/: Кевин Пенев (ВИДЕО)
23:43, 27.07.2024
Чете се за: 00:35 мин.
Лия Каратанчева загуби на финала на сингъл на турнир по тенис в Испания
23:40, 27.07.2024
Чете се за: 01:00 мин.
Кевин Пенев пред БНТ: Доволен съм от първата ми Олимпиада (ВИДЕО)
23:31, 27.07.2024
Чете се за: 00:50 мин.
Женската щафета на Австралия на 4 по 100 метра свободен стил спечели четвърто поредно злато с нов олимпийски рекорд
23:25, 27.07.2024
Чете се за: 00:42 мин.