Във финала бълкарките отстъпиха на Турция.
Българският национален отбор по волейбол остана на второ място на Балканиадата за жени под 16 години. Българките имат много да съжаляват за четвъртия гейм срещу Турция, когато можеха да се окичат със златото. В крайна сметка загубиха с 2:3 (20:25, 25:16, 25:17, 23:25, 12:15) в зала „Христо Ботев". До последния мач от турнира двата отбора бяха единствените непобедени.
Първият гейм започна с българско предимство. Туркините обаче не останаха назад. Освен че изравниха, те поведоха и повече не изпуснаха преднината си.
Вторият гейм имаше коренно различно лице. Този път изцяло диктовката беше българска. Най-голямата разлика в гейма дойде при 23:13.
В третата част резултатът бавно се увеличаваше в полза на България. Когато стана 19:10, дойде и единственият момент на нервност. Тогава Турция направи четири поредни точки. България поведе с 2:1 след 25:17.
Четвъртият гейм беше истински трилър. България започна по-силно и рано поведе. Съперничките им знаеха, че това е последният им шанс. Намалиха пасива си до една точка. Последва нов български щурм и 14:10. Титлата изглеждаше близо, но не беше така. Турция направи серия от четири точки и изравни. Успя и да поведе с пробив за 17:15. Най-важното бе, че българките не се притесниха. Изравняването дойде при 18:18. Туркините обаче изпратиха двубоя в тайбрек.
Заключителната част започна с успешна блокада на Турция. България първа проби с 4:2, но в играта на нерви туркините обърнаха за 10:5, като и прекъсванията на треньора Тодоров не помагаха. Всичко свърши при 15:12 за Турция.
В първия мач от последния ден Сърбия победи Румъния с 3:1 и е трети.
Марица Пловдив спечели гостуването си на Миньор Перник за 15-а победа в шампионата
Джанлоренцо Бленджини: Постигнахме изключително постижение за волейболното движение в България
Левски и Локомотив Авиа постигнаха категорични победи в мъжкия волейболен елит
Депутатите отложиха въвеждането на мултифондовете в пенсионната система
Казусът с българския европрокурор: Какви са обвиненията срещу Теодора Георгиева?
България не е усвоила нито едно от 600 000 000 евро от фонда за справедлив преход, заяви служебният регионален министър