Волфсбург продължава без загуба в Бундеслигата след класика над Арминия Билефелд

13:20, 20.02.2021
Чете се за: 00:31 мин.
волфсбург продължава без загуба бундеслигата класика арминия билефелд

"Вълците" записаха девети пореден мач без поражение в първенството, след като спечелиха с 3:0 гостуването си на Арминия Билефелд, което им позволи да се изкачат до 3-то място в подреждането.

Това също така бе и седми двубой в последните девет, в който Волфсбург успява да запази вратата си суха.

Тази победа доближи тима от едноименния град на само две точки от 2-ия в подреждането отбор на РБ Лайпциг, докато Арминия Билефелд остана на 16-то място, което дава право на участие в баража за оставане в Бундеслигата.

Волфсбург доминираше тотално в Билефелд и откри резултата в 29-та минута, като точен беше Ренато Щефен след подаване на Яник Герхардт.

Само две минути по-късно Щефен отново бе на правилното място, за да удвои аванса на своя тим, правейки добавка след изстрел на Воут Вегхорст.

Максимилиан Арнолд пък оформи крайното 3:0 в 54-та минута, след като стреля в горния ляв ъгъл от около 20 метра.