300 000 опаковки нискомолекулярен хепарин пристигнаха тази вечер в България. Това съобщи в официалния си Фейсбук профил премиерът Бойко Борисов.
Хепаринът ще бъде използван само за нуждите на аптечната мрежа в лечебните заведения. Половината от шприците са от 0.4 мл, а другата от 0.6 мл.
Така изпълняваме ангажимента си към хората да подсигурим достатъчни количества от нискомолекулярния хепарин, с които да задоволим целия болничен пазар, съобщава още премиерът.
300 000 дози нискомолекулярен хепарин пристигат у нас
Всеки понеделник ще се отпускат по 2000 опаковки от медикамента за останалите аптеки в страната.
Ежедневно се правят и доставки на всички останали лекарства, които болниците и аптеките са заявили. Ще положим всички усилия така да остане и занапред, категоричен е Борисов.
При здравословен проблем по време на почивка: Колко струват лекарските услуги по морето?
Претоварване в Детската УНГ клиника на ИСУЛ: Около 50 деца с усложнения за две седмици
Млад български онколог получи престижна стипендия на Българската педиатрична асоциация
След сигнал от регионалния министър: Прокуратурата разследва строежа на лот 4 на АМ "Хемус"
Иван Иванов: Твърденията на министър Шишков за пътното строителство са абсолютно неверни
Червен код за опасни жеги: Европа ври, кипи и гори – каква е причината?