Абонирай ме за най-важните новини?
ДА НЕ

Всички участници и пълна програма на Мондиал 2022

от БНТ
11:09, 15.06.2022
Чете се за: 03:32 мин.
Спорт
Катар 2022 лого
Снимка: БГНЕС
Слушай новината

След изиграването на последния плейоф между Коста Рика и Нова Зеландия, завършил с минимален успех на костариканците, станаха ясни всички 32 участника във финалите на Мондиал 2022.

Световното първенство в Катар ще се проведе в периода 21 ноември - 18 декември. На шампионата ще се изиграят общо 64 мача. Най-интересните моменти от първенството ще можете да проследите по БНТ.

32-та тима са разпределени в осем групи по четири отбора:

Група А: Катар, Еквадор, Сенегал, Нидерландия
Група В: Англия, Иран, САЩ, Уелс
Група С: Аржентина, Саудитска Арабия, Мексико, Полша
Група D: Франция, Австралия, Дания, Тунис
Група Е: Испания, Коста Рика, Германия, Япония
Група F: Белгия, Канада, Мароко, Хърватия
Група G: Бразилия, Сърбия, Швейцария, Камерун
Група Н: Португалия, Гана, Уругвай, Южна Корея

Пълна програма на мачовете:

21 ноември

12:00, Сенегал - Нидерландия
15:00, Англия - Иран
18:00, Катар - Еквадор
21:00, САЩ - Уелс

22 ноември

12:00, Аржентина - Саудитска Арабия
15:00, Дания - Тунис
18:00, Мексико - Полша
21:00, Франция - Австралия

23 ноември

12:00, Мароко - Хърватия
15:00, Германия - Япония
18:00, Испания - Коста Рика
21:00, Белгия - Канада

24 ноември

12:00, Швейцария - Камерун
15:00, Уругвай - Южна Корея
18:00, Португалия - Гана
21:00, Бразилия - Сърбия

25 ноември

12:00, Уелс - Иран
15:00, Катар - Сенегал
18:00, Нидерландия - Еквадор
21:00, Англия - САЩ

26 ноември

12:00, Тунис - Австралия
15:00, Полша - Саудитска Арабия
18:00, Франция - Дания
21:00, Аржентина - Мексико

27 ноември

12:00, Япония -Коста Рика
15:00, Белгия - Мароко
18:00, Хърватия - Канада
21:00, Испания - Германия

28 ноември

13:00, Камерун - Сърбия
15:00, Южна Корея - Гана
18:00, Бразилия - Швейцария
21:00, Португалия - Уругвай

29 ноември

17:00, Еквадор - Сенегал, Нидерландия - Катар
21:00, Уелс - Англия, Иран - САЩ

30 ноември

17:00, Австралия - Дания, Тунис - Франция
21:00, Полша - Аржентина, Саудитска Арабия - Мексико

1 декември

17:00, Хърватия - Белгия, Канада - Мароко
21:00, Япония - Испания, Коста Рика - Германия

2 декември

17:00, Гана - Уругвай, Южна Корея - Португалия
21:00, Сърбия - Швейцария, Камерун - Бразилия

3 декември

17:00, Победител група А - Втори група В (49)
21:00, Победител група С - Втори група D (50)

4 декември

17:00, Победител група D - Втори група С (52)
21:00, Победител група В - Втори група А (51)

5 декември

17:00, Победител група Е - Втори група F (53)
21:00, Победител група G - Втори група H (54)

6 декември

17:00, Победител група F - Втори група E (55)
21:00, Победител група H - Втори група G (56)

7 и 8 декември - почивни дни

9 декември

17:00, Победител мач 53 - Победител мач 54 (58)
21:00, Победител мач 49 - Победител мач 50 (57)

10 декември

17:00, Победител мач 55 - Победител мач 56 (60)
21:00, Победител мач 51 - Победител мач 52 (59)

11 и 12 декември - почивни дни

13 декември

21:00, Победител мач 57 - Победител мач 58

14 декември

21:00, Победител мач 59 - Победител мач 60

15 и 16 декември - почивни дни

17 декември

17:00, Мач за третото място

18 декември

17:00, Финал

Последвайте нашия канал "Спорт по БНТ" във Viber!

Свали приложението BNТ News
Свали приложението BNТ News
Топ 24
Най-четени
Столично дерби за Левски и гостуване на новак за шампионите в първия кръг от сезона
Столично дерби за Левски и гостуване на новак за шампионите в първия кръг от сезона
Зам.-министърът на образованието: Не се предвиждат промени за изпита след 7. клас за догодина
Зам.-министърът на образованието: Не се предвиждат промени за изпита след 7. клас за догодина