Втора поредна домакинска загуба за Тотнъм в рамките на 5 дни

втора поредна домакинска загуба тотнъм рамките дни
18:40, 13.02.2022

Отборът на Тотнъм допусна втора поредна домакинска загуба във Висшата лига.

Само пет дни след поражението с 2:3 от Саутхемптън насред Лондон, днес "шпорите" отстъпиха с 0:2 на Уувърхемптън в двубой от 25-ия кръг на английското първенство.

Двубоят на "Тотнъм Стейдиъм" започна отлично за "вълците", които откриха резултата в 6-ата минута. Рубен Невеш стреля по диагонал около дъгата на наказателното поле, Лорис изби, Леандер Дендонкер също нанесе удар, френският страж отново отрази, топката попадна в Раул Хименес, който с воле прати неспасяемо кълбото в долния ляв ъгъл на мрежата за 1:0 в полза на гостите.

Крайният резултата оформи Дендонкер в 18-ата минута. Даниел Поденсе стреля в пеналтерията на домакините, топката рикошира в двама бранителя на Тотнъм и се отби в страничния стълб, а от всичко това се възползва белгийският полузащитник на Уувърхемптън, който от близка дистанция се разписа за 2:0.

С победата тимът на Бруно Лаже събра актив от 37 точки и зае седмото място в класирането, изпреварвайки с точка състава на Антонио Конте.