Американският гард е най-новото попълнение в състава на шуменци
Шумен отново напомни за себе си по отношение на трансферите. „Жълто-зелените“ добавиха към редиците второ ново чуждестранно попълнение. Под наставленията на Янко Янков ще играе и тренира Бено Зечич, обявиха тази вечер официално от клуба. Американецът ще Изавява в тима от Шумен през следващия сезон.

Предстоящата кампания ще бъде първа професионална в кариерата на гарда. През миналия сезон Зечич се изявява в Унверситета Саутърн Назарейне, оставяйки добри впечатления. 23-годишният баскетболист записа средно по 14.5 точки, 3.9 борби и 5.7 асистенции за 30 мача на колежанско ниво.
Между 2018 до 2023 година 193-сантиметровият стрелец играе в Кал Стейт Юнивърсити.
Националният отбор на България по баскетбол за юноши до 18 години започва подготовка в Панагюрище
България U20 стартира подготовката си за eвропейското по баскетбол, Дивизия Б
Баскетболният Локомотив с позиция за съдийството преди решаващия пети мач срещу Балкан
Светът е футбол! Започва ФИФА световно първенство по футбол 2026 по БНТ