Янаки Милев загуби само два гейма и се класира за четвъртфиналите в Сърбия

Янаки Милев клей
Снимка: БФ Тенис
16:26, 30.05.2024
Чете се за: 00:57 мин.

Янаки Милев се класира убедително за четвъртфиналите на единично на турнира на клей в Куршумлийска Баня (Сърбия) с награден фонд 15 хиляди долара.

Поставеният под №3 в схемата Милев разгроми с 6:1, 6:1 Бенджамин Тореалба от Чили. Срещата продължи само 61 минути.

Това е втора двусетова победа за Янаки на турнира. За място на полуфиналите Милев ще играе срещу Горазд Сърбляк от Република Северна Македония.

Джордж Лазаров и Симон Антони Иванов пък отпаднаха във втория кръг на сингъл.

Квалификантът Лазаров отстъпи с 3:6, 1:6 на №4 в схемата Олег Приходко от Украйна. Преди този мач Джордж постигна четири поредни победи.

Симон Антони Иванов загуби с 4:6, 2:6 от №8 в схемата Фермин Тенти от Аржентина.

Имало ли е указание от Димитър Главчев за смяна на българската позиция за Сребреница в ООН?
Тленните останки на Фердинанд бяха положени в криптата на двореца "Врана" (СНИМКИ)